علم و تکنولوژی

آندره آرشاوین: حضور بازیکن برزیلی در تیم ملی فوتبال روسیه هیچ معنایی ندارد

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال روسیه و باشگاه آرسنال مخالف جدی حضور بازیکنان خارجی در تیم ملی کشورش است.

2 اردیبهشت 1398

دیدار سرپرست پژوهشگاه میراث فرهنگی با رئیس موسسه بین المللی مطالعات مدیترانه و شرق

سرپرست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و رییس موسسه بین المللی مطالعات مدیترانه و شرق (ایزمئو) با هدف تقویت و توسعه همکاری های علمی و فنی در حوزه های باستان شناسی، باستان سنجی و حفاظت و مرمت، کتیبه شناسی و زبان شناسی دیدار کردند.

1 اردیبهشت 1398

نخستین بنچمارک گوشی گلکسی M2 سامسونگ منتشر شد

اولین بنچمارک مربوط به یکی از گوشی های سری گلکسی M سامسونگ در سایت گیک بنچ منتشر شد. در این بنچمارک، از این گوشی تحت عنوان SM-M205F یاد شده که نام نهایی آن، گلکسی M2 خواهد بود.

24 فروردین 1398

حذف قهرمان المپیک از تور جهانی کرلینگ

دارنده مدال طلای المپیک به دلیل یک مسئله انضباطی از تور جهانی کرلینگ کنار گذاشته شد.

22 فروردین 1398

کیخا: الگوی کشت به کشاورزان تحمیل شدنی نیست

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: الگوی کشت موضوعی نیست که به کشاورزان تحمیل گردد.

16 فروردین 1398

دفتر منطقه ای سازمان جهانی گردشگری در ایران افتتاح گردد

استاندار همدان با تاکید براینکه ما گردشگری را راهی برای صلح در دنیا می دانیم، گفت: از دبیرکل سازمان دنیای گردشگری تقاضامندم موافقت خود را با استقرار دفتر منطقه ای در ایران را اعلام و با حضور خود این دفتر را افتتاح نمایند.

12 فروردین 1398

آیین رونمایی از سه اثر اندیشکده مهاجر برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، مسئله توسعه، یکی از محورهای مطالعاتی و تحقیقاتی اندیشکده راهبردی مهاجر دانشگاه شریف است که توسط محققین کارگروه علوم انسانی و توسعه در سالهای اخیر دنبال شده است.

9 فروردین 1398

رشد 51 درصدی ورود گردشگر به کشور در 6 ماه نخست امسال

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر مونسان عصر شنبه در نشست کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و در جمع فعالین حوزه گردشگری دماوند طی سخنانی گفت: گردشگری در کشور دارای ابعاد اقتصادی اجتماعی و فرهنگی است که قابل مقایسه با سایر بخش های اقتصادی و درآمدزا...

25 اسفند 1397

دومین کارگاه گردشگری در بوشهر برگزار گردید

دومین کارگاه گردشگری ویژه اقامتگاه ها و هتلداران در بوشهر، دیروز سه شنبه 24 مهر با موضوع برندسازی و چگونگی کسب و کار با همکاری پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار گردید.

1 اسفند 1397

رسالت علم در مقابل جامعه، چرا فضای نقد در دانشگاه ها مُرده است؟

خبرنگاران، گروه دین و اندیشه: نقد و نقادی با هر تعریفی که از آن ارائه کنیم در خود نوعی احساس مسئولیت و احساس وظیفه را مستتر دارد. نقد در فضایی رخ می دهد که پرسش و طلب جدی حضور داشته باشد. دانشگاه به عنوان نهادی نخبگانی در این راستا نقشی بنیادین دارد. اما...

10 بهمن 1397

گوشی جدید گوگل با حس نعناع!

گویا شرکت گوگل قصد دارد جدیدترین گوشی خود موسوم به پیکسل 3(Pixel 3) را با رنگ نعناعی به عنوان یک رنگ خاص روانه بازار کند.

17 دی 1397

نمایشنامه جزو هدایای وزارت خارجه می گردد، صلح با خود و طبیعت

به گزارش خبرنگاران، نشست رسانه ای اولین جشنواره بین المللی خصوصی تئاتر الف با حضور شهرتی فر معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی، نادر برهانی مرند دبیر و هومن بیگ نژاد رئیس این جشنواره در شهر تبریز و محل مؤسسه بین المللی الف برگزار گردید.

4 دی 1397

زمینه ارتقای اعضای هیات علمی پژوهشگاه فضایی فراهم می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، حسین صمیمی در نشست با اعضای هیات علمی پژوهشکده های سامانه‌های حمل و نقل فضایی و سامانه های ماهواره ای، درباره ایجاد بستر لازم برای ارتقای اعضای هیات علمی پژوهشگاه فضایی ایران گفت: در نظر است پژوهشگاه فضایی...

25 مرداد 1397