یک فرمانده ارشد ائتلاف سعودی در درگیری با نیروهای یمنی کشته شد

به گزارش محدوده دیجیتال، منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند، محمد الحرملی از فرماندهان ارشد ائتلاف سعودی در درگیری با نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن کشته شده است.

یک فرمانده ارشد ائتلاف سعودی در درگیری با نیروهای یمنی کشته شد

به نقل از الجزیره، سرلشکر الحرملی فرمانده منطقه هفتم نظامی ائتلاف سعودی بود.

وزارت دفاع دولت مستعفی یمن با تایید این خبر اعلام نمود که الحرملی در درگیری با حوثی ها (انصارالله) در مأرب کشته شده است.

پیش از این نیز امین الوائلی فرمانده منطقه نظامی ششم ائتلاف سعودی در محور عملیاتی مأرب در درگیری با نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن کشته شده بود.

از سوی دیگر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن اعلام نمودند، طی ساعات گذشته حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطقی در استان مأرب ادامه داشته است.

حملات ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن در روزهای گذشته نیز با توجه به پیشروی نیروهای یمنی در مأرب ادامه داشته است.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، رو به رو هستند.

، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "یک فرمانده ارشد ائتلاف سعودی در درگیری با نیروهای یمنی کشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک فرمانده ارشد ائتلاف سعودی در درگیری با نیروهای یمنی کشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید