واکنش رئیس فدراسیون جودو به تغییر رای داور در مورد سعید ملایی

رئیس فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش گفت: بعد از اتفاقی که برای ملایی افتاد، باید آرامش را به گروه برگردانم چون این گروه باید کارش را ادامه دهد و از این باخت درس بگیرد.

واکنش رئیس فدراسیون جودو به تغییر رای داور در مورد سعید ملایی

به گزارش خبرنگاران، محمد درخشان رئیس فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش ایران در مورد کسب مدال جودوکاران ایران گفت: پیروزی ورزشکاران کشور را در اندونزی تبریک می گویم، بعد از چهار سال که تقریبا مدالی نداشتیم، امروز یک نقره و یک برنز گرفتیم.

او در واکنش به رای داور در مورد سعید ملایی که او را بازنده فینال اعلام نمود بیان نمود: رویکرد فدراسیون این بوده است که مسائل را خیلی در رسانه و بین مردم مطرح نکند. این مسائل فنی است و باید یک نشست در موردش برگزار کنیم، داورها سختگیری هایی داشتند اما در حال حاضر یک نقره گرفتیم که بسیار باارزش است.

او ادامه داد: خوشحالم که امروز در جدول مدالی دو نماینده داشتیم و حاصل آن یک مدل نقره و یک برنز بود که این را به مردم تبریک می گویم چون ما از آنها انرژی می گیریم. امیدوارم فردا جواد محجوب هم با یک مدال خوشرنگ مردم را شاد کند.

درخشان در مورد اعتراض نکردن به رای داور گفت: ملایی مسابقه را برده بود و تا یک ثانیه به سرانجام جلو بود اما به وسیله داوران اخطار گرفت و بازی برده را باخت که مورد تعجب همه بود و همچنین باعث گریه مربی و ورزشکار شد، اکنون وظیفه ام آرام کردن گروه است. این گروه باید کارش را ادامه دهد و از این باخت درس بگیرد تا فردا جودوکار دیگرمان با روحیه بازی کند. به همین خاطر سعی می کنم آرامش را به گروه برگردانم.

او اضافه نمود: سعید ملایی کاملا از حریف قزاق خود برتر بود و همه شاهد بودند و شاید اگر بخواهم یک جمله در این مورد بگویم، می گویم که سعید باخت اما قزاق نبرد، چون حریف قزاقی کاری انجام نداد، قزاق با سه اخطاری که داورها دادند برنده شد. به هر حال ما می پذیریم. اگر مسائل را از حالت فنی خارج و آنها را رسانه ای و احساسی کنیم آن وقت نمی توانیم نقطه ضعف هایمان را آنالیز کنیم. المپیک 2020 توکیو را پیش رو داریم و از حالا باید روی نقاط ضعف و قوت کار کنیم و از همین جا باید آغاز کنیم.

درخشان در مورد وضعیت محمد ملک محمدی که بعد از باخت ناعادلانه در کوراش دچار مشکل شد هم گفت: اصلا جای نگرانی نیست. اگر در جودو این گونه نظر دادم در مورد کوراش باید بگویم که بسیار کثیف عمل کردند و بسیار حق خوری کردند. مطمئنم ملک محمدی شایسته مدال طلا بود. اینها از ترسشان این کار را کردند. ملک محمدی هم جوان بود واحساساتی شد و این کار را کرد ولی سعی می کنیم او را از نظر روحی روانی به روزهای اوجش برگردانیم چون او یکی از ورزشکاران ارزنده ما است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واکنش رئیس فدراسیون جودو به تغییر رای داور در مورد سعید ملایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رئیس فدراسیون جودو به تغییر رای داور در مورد سعید ملایی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید