مهرماه پر باران برای اکثر نقاط کشور، توصیه هایی به کشاورزان

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان هواشناسی کشور، از 3 تا 9 مهرماه بارش ها در کل کشور در حد نرمال خواهد بود و از 10 تا 16 مهرماه انتظار بارش های قابل توجه را باید داشته باشیم.

مهرماه پر باران برای اکثر نقاط کشور، توصیه هایی به کشاورزان

طبق این اعلام تا سوم مهرماه در استان های گیلان، اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و زنجان بارش ها بالاتر از نرمال خواهد بود. در همین بازه زمانی، در بقیه استان ها بارندگی در حد نرمال پیش بینی می گردد. ضمن اینکه در مرکز و جنوب کشور بارشی نخواهیم داشت. از لحاظ دمایی در نوار شمالی و نوار جنوبی خلیج فارس یک درجه کمتر از نرمال و در بقیه استان ها در حدود نرمال پیش بینی می گردد. در مرکز کشور نیز دما یک تا سه درجه بیش از نرمال خواهد بود.

بنا بر این گزارش از 3 تا 9 مهر ماه بارش ها در کل کشور در حدود نرمال خواهد بود. در این بازه زمانی در جنوب کشور بارشی نخواهیم داشت. دمای هوا نیز در نوار شمالی و شرقی کشور یک تا دو درجه کمتر از نرمال خواهد بود. از 3 تا 9 مهر ماه در مناطق جنوب غربی کشور یک تا دو درجه افزایش دما خواهیم داشت. همچنین در بقیه مناطق دمای کشور در شرایط نرمال خواهد بود.

از تاریخ 10 تا 16 مهرماه نیز بارش های خوبی در سطح کشور پیش بینی می گردد به طوری که در نیمه غربی بارش ها بیش از حد نرمال و در شمال کشور در حدود نرمال خواهد بود. کشاورزانی که قصد کاشت گندم دیم دارند در استان های غربی و شمال غربی کشور به ویژه در مناطق سردسیر از جمله آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، قسمت های سردسیر کرمانشاه و زنجان باید حداکثر تا 15 مهر کشت گندم خود را انجام دهند تا بتوانند از بارش پاییزه بهره کافی را ببرند. به کلزاکاران مناطق معتدل استان های غربی و شمال غربی کشور توصیه می گردد که نهایتا تا هفته اول مهر کشت کلزا را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مهرماه پر باران برای اکثر نقاط کشور، توصیه هایی به کشاورزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهرماه پر باران برای اکثر نقاط کشور، توصیه هایی به کشاورزان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید